Leírás
Összetevõk:
bodzavirág, hársfavirág, csipkebogyó, citromfû, gyömbér, fahéj, zsálya.
Gondosan válogatott gyógynövények hatékony keveréke, amelyek a megfelelõen elkészített és rendszeresen fogyasztott teában, együtt, egymás jótékony hatását kiegészítve, felerõsítve nyújtanak segítenek a megfázás különbözõ tüneteinek enyhítésében és a kiváltó okok felszámolásában.
A megfelelõen elkészített tea rendszeres fogyasztásával, egyrészt megkönnyíti az orrnyálkahártya váladékainak oldódását, tehát enyhíti az orrdugulást, illetve segít megszabadulni a makacsabb, sûrûbb letapadt váladékoktól.
Másrészt, a teakeverék több olyan gyógynövényt is tartalmaz, amik köhögéscsillapító, vagy köptetõ hatásúak, így segítik a légutakból a nyálkás váladék kiürülését. Ilyen például a bodzavirág, az orvosi hársfavirág, a fahéj, vagy az orvosi zsálya.
Továbbá, a teakeverék egyes gyógynövény összetevõi izzasztó hatást váltanak ki, illetve antibakteriális, antivirális és antifungális hatással is rendelkeznek, ami azért fontos, mert ezek a tulajdonságai segítenek a szervezetünknek egy olyan környezet megteremtésében, amely a kórokozók szaporodását és életképességét gátolja.
A megfázásra jellemzõ tünetekre közvetlenül kifejtett hatásokon túl, a tea roboráló, immunerõsítõ hatásával támogatja a szervezet saját védekezõ rendszerét, az immunrendszert is. Ez nem csak akkor lényeges, amikor már elkaptuk a náthát, hanem elõtte, a náthás idõszakban is fontos, hogy egészséges, erõs immunrendszerrel rendelkezzünk, így csökkentve annak az esélyét, hogy elkapjuk a náthát. A megfázásért is vírusok felelõsek, tehát a közhiedelemmel ellentétben, az hogy hideg idõben nem vagyunk megfelelõen felöltözve, vagy megázunk az esõben, még önmagában nem felel a nátháért, ahhoz vírusokra és egy megyengült immunrendszerre is szükség van.
Fogyasztási javaslat
A kívánt hatás elérése érdekében, naponta 3 bögre fogyasztása javasolt: egy reggel, egy napközben, és egy elalvás elõtt. A tea több napon át tartó, rendszeres fogyasztása kulcsfontosságú, mert bár a jótékony hatások viszonylag hamar jelentkezhetnek, a hatóanyagoknak idõre van szükségük, hogy hosszabb távon is kifejtsék hatásukat, és felépítsék a védelmi rendszert a szervezetedben. Maximum 10 nap után azonban javasolt 2 hét szünetet tartani, mielõtt újra fogyasztani kezdenénk a teát.
Tanácsos még forrón elfogyasztani, mivel így jobban érvényesül a tea izzasztó és nyálkaoldó hatása, továbbá jól esik a testnek és a léleknek is, ahogyan az ízletes forró tea átjárja a szervezetet.